Oldal kiválasztása

FONTOS!!!

Egyelőre NEM KÖTELEZŐ a DÁP, azaz a Digitális Állampolgárságra regisztrálni!

Sajnos egyes tisztviselők, digitális párti emberek azt hangoztatják, hogy ez kötelező, ez így nem igaz!

Egyelőre az Ügyfélkapu+ lesz kötelező 2025. január 16-tól, és tervek szerint 2026. január 1-től kell használni majd kötelezően a DÁP-ot.

Ügyfélkapu belépés

Új típusú személyi igazolvány

DÁP-ra új típusú személyi igazolvánnyal és egy erre alkalmas applikáción fogsz tudni majd regisztrálni.

Ha 2021. júliusa után kaptad a személyi igazolványodat, akkor fogod tudni használni, ha aktiváltad anno a kormányablakban kapott PIN kóddal. Ha ezt nem tetted meg, akkor vagy új személyit csináltatsz a kormányablakban, vagy ott helyben a hivatalban kéred a DÁP regisztrációdat!

Azzal, hogy új személyi igazolványod lett, nem leszel automatikusan Digitális ÁllamPolgár, aktiválni kell a DÁP aplikációban. Előfordulhat, hogy a kormányablakban ülő tisztviselő rá akar majd beszélni, hogy ott, rögtön csináljátok meg közösen a regisztrációt, de ez a TE döntésed, hogy akarod, vagy sem, mert ismétlem, NEM kötelező MÉG! (Nekem szerencsém volt, 2 hete csináltattam, és beszélgettünk az ügyintézővel, de egyértelműen rám bízta, hogy mit szeretnék, és mit nem.)

Én MÉG nem akitváltam, csak letöltöttem magát az applikációt, mert úgy gondolom, hogy ez nem annyira fontos még.

Természetesen, ha a munkámhoz szükséges lesz, mert egyes feladatot nem fogok tudni megcsinálni másképp, akkor kénytelen leszek. Folyosói pletykák szerint, pl. az AVDH-s aláírás csak a DÁP-pal lesz lehetséges, és akkor nincs más választásom, muszáj lesz digitális állampolgárnak lenni!

Akinek 2021. július előtti személyi igazolványa van, gondolja át, hogy minél hamarabb lecseréli, mert ha tényleg kötelező lesz a DÁP lét, akkor nehéz lesz a kormányablakokba időpontot találni! 

Digitális Állampolgárság (DÁP) MÉG nem kötelező!

Tehát ez a regisztráció, NEM kötelező, sehol sincs törvénybe iktatva MÉG, hogy mindenkinek digitális állampolgárnak KELL lennie!

Vannak egyes területek, ahol igenis ajánlott, vagy ahogy az előbb említettem egyes funkciókat nagy valószínűséggel csak ezzel fogunk tudnk megoldani, de ez  nem jelenti azt, hogy mindenkinek kétségbe kellene esni emiatt. Egyébként nem vagyok benne biztos, hogy ez egy rossz lehetőség, de örülnék, ha ez lehetőség maradna, hogy aki szeretné, akarja regisztrálhasson, és ne muszájból.

Múlt heti webináromra készülve jutott eszembe, hogy anno, mikor lánykoromban az édesanyám valamit „kötelezően” kért tőlem, akkor amíg tehettem, húztam az időt, egészen addig, míg magam is úgy nem éreztem, hogy igen, ezt meg kell csinálnom. Szerintem sokan működünk így, és ezzel a DÁP-pal is így vagyunk!

Hangsúlyozni szeretném, hogy sem az Ügyfélkapu+(ÜK+), sem a DÁP bár nem kötelező, de lesznek olyan ügyek, amiket eddig elektronikusan végezhettél, azt január közepétől nem fogod tudni megtenni!

Egyéni vállalkozók esetében olvastam, hallottam olyat, hogy azt híresztelték, hogy ha nem csinálja meg a regisztrációt, akkor törölni fogják az egyéni vállalkozását, mert nem tud az elektronikus kapcsolattartási kötelezettségének eleget tenni!

Ez csak részben igaz. Amennyiben nincs könyvelőd, vagy segítőd, akit meghatalmaztál, és ő nem adja be elektronikusan a bevallásokat, akkor igen, törölni fogják a vállalkozásodat! Tehát amíg csak olyan dologgal van dolgod, amihez van hozzáférése a könyvelődnek, addig nincs gond, viszont pl.: szüneteltetést, megszüntetést nem lehet meghatalmazással végezni, tehát ehhez neked kell lépni, mert a segítőd sem fog tudni sehogy sem segíteni ilyen esetekben!

 

Szeretnék segíteni, utat mutatni Neked is, hogy ha van valami jó vállalkozási ötleted, akkor ne félj megvalósítani!

Van ötleted? Valósítsd meg!

Anyasági ellátásban részesülsz, szeretnéd kipróbálni milyen vállalkozni? Valósítsd meg!

 

KONZULTÁCIÓ

Ha segítségre van szükséged, engem is kereshetsz, konzultációt a gombra kattintva tudsz megrendelni, 20 vagy 45 perces konzultációkat illetve biankós időpontot jelölhetsz meg!

A rendelés után tudsz időpontot foglalni (hétfő, szerda, péntek, és 2 hetente szombat délelőtt).

Adótanácsadó, okleveles adószakértő…

Törvényi változások, adó optimalizálás...

Mivel foglalkozik az adótanácsadó?

Az adótanácsadó is követi a törvényi változásokat, az ügyintézések módosulását, tud tanácsot adni, az adó optimalizálás sem áll messze tőlünk, és még nagyon sok mindenben tudunk segíteni. 😉